Jak ukryć zmarszczki u faceta?

Jak ukryć zmarszczki u faceta?

Zmarszczki dotykają w pewnym wieku wszystkich, zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Płeć piękna radzi sobie ze zmarszczkami znacznie lepiej niż mężczyźni, a to za sprawą tego, iż mają do dyspozycji cały wachlarz kosmetyków do makijażu w postaci podkładów, korektorów, rozświetlaczy, pudrów. Mężczyźni w tej dziedzinie są ograniczeni, ponieważ nie nakładają na dzień pełnego makijażu, ani nawet podkładu. Zatem, jak faceci mają ukrywać swoje zmarszczki?

Odpowiednie kremy

Każdy mężczyzna powinien mieć swój krem do twarzy. Na rynku znajduje się wiele produktów przeciwzmarszczkowych, które w pewnym stopniu wygładzają zmarszczki lub powodują ich mniejszą widoczność. Przy wyborze nie należy kierować się tym, czy dany specyfik przeznaczony jest dla kobiet, czy mężczyzn, ważne jest,  aby krem lub serum głęboko nawliżało skórę. Krem należy stosować na dzień i na noc, aby jego działanie było możliwie jak najdłuższe.

Maseczki

Maseczki, tak jak i wszelkiego rodzaju kremy są powszechnie dostępne, zarówno w dużych sklepach, jak i w drogeriach. Są dostępne zarówno w saszetkach, tubkach lub słoiczkach w formie płynnej, jak i w formie płachty nasączonej wszelkimi składnikami, którą nakłada się na twarz. Maseczki porządnie nawliżą i odżywią zmęczoną twarz, dzięki czemu będzie wydawać się świeża, rozświetlona i odmłodzona, co znacznie odciągnie uwagę od zmarszczek. Zmarszczki również wydadzą się płytsze, dzięki odpowiedniemu nawliżeniu skóry, które zapewni maseczka.

Zabiegi medycyny estetycznej

Botoks, kwas hialuronowy nie jest w tych czasach tematem tabu. Z zabiegów medycyny estetycznej korzystają dzisiaj rzesze kobiet i coraz częściej mężczyzn. Jest to najbardziej inwazyjna metoda ukrycia, wypłycenia zmarszczek, jednakże przynosząca najlepsze efekty. Należy pamiętać, aby nie przesadzić, ponieważ bardzo łatwo można nabawić się sztucznego i nienaturalnego wyglądu. Delikatne jedynie wypełnienie kwasem zmarszczek, np. w zewnętrznej okolicy kącików oczu, między brwiami, na czole lub bruzd nosowo wargowych przyniesie naturalny efekt i odmłodzi każdego mężczyznę co najmniej o kilka lat.

Zabiegi kosmetyczne

Coraz więcej mężczyzn korzysta z kosmetyczki, nie tylko w zakresie pielęgnacji paznokci. W gabinecie kosmetycznym znajduje się sporo skutecznych, nie aż tak inwazyjnych, jak w przypadku medycyny estetycznej metod, które pomogą zachować młody wygląd skóry. Wszelkie maseczki,  peelingi, zabiegi laserowe są o wiele skuteczniejsze niż domowe sposoby i przynoszą zadowalający efekt. W takim gabinecie kosmetolodzy pomogą indywidualnie wybrać każdemu najlepszy i najskuteczniejszy zabieg, dostosowany do rodzaju skóry i zmarszczek.

Makijaż?

Użycie niewielkiej ilości korektora na zmarszczki będzie również bardzo dobrym rozwiązaniem. Korektor wygładzi zmarszczki i sprawi, że będą mniej widoczne. Należy jednak pamiętać, aby wybrać kolor najbardziej zbliżony do koloru własnej skóry, aby nie odznaczał się na twarzy. Dla niedoświadczonego mężczyzny może być to problemem, dlatego najlepiej jest zasięgnąć rady specjalistów w drogeriach lub żony, dziewczyny, czy też przyjaciółki.

Brak Komentarzy

Skomentuj

3 + 20 =